عنوان محصول : انگشتر نقره مردانه عقیق سرخ . کد5226


قیمت تقریبی : 364,000 تومان


وزن انگشتر : 8 گرم

 

سایز انگشت برحسب درجه:  64

 

 نگین عقیق سرخ  معدنی و اصل  .  رکاب نقره دستساز . عیار925 .  

رکاب طرح یا علی

 

 ساخته شده با بهترین عیارنقره . صدور ضمانتنامه معتبر یکصدساله جهت ثبات رنگ نقره و اصالت سنگ نگین .

 

 

پاسخ به هرگونه سوال در مورد محصولات با شماره تماس :  09104610001

 

کارشناسی رایگان  انگشتر نقره . 

 
 
((  دیدگاه ائمه ی اطهار در مورد سنگ عقیق ))
 
سنگ عقیق  از دیر باز با  توجه  به  روایات  نقل  شده  از اهل بیت به عنوان (( احجار کریمه )) از اقبال  عمومی خوبی برخوردار بوده است .
سفارش های دینی  و  تحقیقات علمی  نوین  ، کمک کرده  که امروزه بسیاری از ما در بازار متنوع سنگ ، دغدغه خرید انگشتر عقیق را داشته باشیم .
عقیق ، نام آشناتر از ، سنگ های دیگر است . که این مسئله ریشه در باورهای دینی ومذهبی ما دارد .

حضرت محمد (ص) فرمودند : یا علی در دست راستت انگشتر نگین عقیق را بگذار حضرت علی فرمودنند:  عقیق چیست ؟  پیامبر اکرم (ص) پاسخ دادند : همانا عقیق نام کوهی  در یمن است و اولین  کوهی است که  به ربوبیت و وحدانیت خدای متعال  و نبوت  من   و وصی بودن تو و فرزندانت و اختصاص داشتن بهشت به پیروانت شهادت داده است.

عقیق سنگی بسیار پربرکت  و سرشار از روایات متعدد است که بر اهمیت سنگ عقیق می افزاید .
- هر کس انگشتری با نگین عقیق ، بر دست کند ،  فقیر نمی شود و کارهایش به نیکوترین وجه به پایان می رسد .

بسیاری از ائمه ی معصومین  ، از سنگ عقیق  به  عنوان نگین  انگشتر استفاده نموده و بر اهمیت آن در گشایش  روزی  و دفع بلا تاکید می نمودند.
در کتاب بحارالانوار برای خوردن  تربت امام حسین  و شفا طلبی  از آن ، آدابی ذکر شده ازجمله آن که : هرگاه خواستی مقداری تربت امام حسین را برداری  و استفاده کنی انگشتری نقره در دست کن که نگین آن عقیق باشد.

سیره  و روش بسیاری از بزرگان وعلما ، این چنین بوده که بر روی  نگین عقیقی ، اسم  جلاله ی  خداوند و اسماء چهارده معصوم را حک کرده و وصیت می کردند که بعد از مرگ آنها ، در هنگام دفن ، این نگین را در دهان آنها و زیر زبان آنها  بگذارند این عمل یکی از مستحباتی است که بسیار سفارش شده است . ( این عمل ، جهت یاری کردن انسان در هنگام پاسخ به ملک نکیر و منکر می باشد) (فلاح السائل ص75)

پیامبر اکرم (ص) فرمودند : ای مردم انگشتر عقیق در دست کنید همانا تا انگشتر عقیق در دست دارید حزن واندوه بر دل شما وارد نمی شود.

امام رضا (ع) فرمودند : کسی که انگشتر عقیق در دست کند و قرعه را بردارد شانس او برای برنده شدن بیشتر است و قرعه ی بهتری خواهد داشت .(کافی :470/6 ، ثواب الاعمال ص175)

حدیث  معتبر از امام حسین (ع) منقول است ، که چون حضرت موسی در کوه طور با حق تعالی مناجات کرد و بر زمین نظر کرد حق تعالی از نور روی او عقیق را آفرید پس فرمود  که  قسم خوردم  به ذات  مقدس خود که عذاب نکنم  به  آتش  جهنم ، دستی را که انگشتر عقیق در آن باشد و  ولایت علی بن ابی طالب (ع) داشته باشد .

در حدیثی  معتبر ،  از  امام جعفر صادق    آمده ، که انگشتر عقیق دردست کنید که مبارک وامید بخش است وعاقبت صاحب انگشتر عقیق مقرون به خیر ونیکی می باشد .

در حدیث دیگری از آن حضرت است که هر کس نگین انگشترش عقیق باشد پریشان  نمی شود  و از  بلایا در امان می ماند.
انگشتر عقیق  باعث  زیاد   شدن ثواب  و فضیلت  نماز می شود.

در روایتی از حضرت فاطمه زهرا (ع) آمده است : کسی که انگشتر عقیق به دست کند همیشه خیر می بیند .
برطبق روایات ،  استفاده  از انگشتر عقیق ، هنگام قنوت نماز در این  است  که  انسان ، دستان خود را برای عرض حاجات در برابر خداوند منان بر می دارد  و خداوند حاجت  او را خواهد داد.

از جمله خواص سنگ عقیق که  در  روایات  زیادی ذکر شده است نرسیدن غم  و مصیبت به حامل آن ، حرز ونگهبان  فرد، در مسافرت است .

امام حسین (ع) فرمودند : رسول خدا به  من  فرمودند : پسرم انگشتر عقیق  و یاقوت  به  دست  کن  که فرخنده  و مبارک است .

هر وقت مرد به آن نگاه کند نور صورتش زیاد می شود و یک رکعت نماز با آن  ، برابر است با هفتاد رکعت نماز و هر کس از سنت من روی بگرداند از من نیست ، انگشتر به دست چپ  مگذار .

امام باقر (ع) به یکی از یاران فرمودند :  چرا عقیق سرخ ، سفید و زرد  را انتخاب نمی کنی ؟اینها در بهشت سه کوه اند معدن عقیق سرخ در کنار خانه رسول اکرم (ص) است .
معدن عقیق زرد در کنار خانه حضرت فاطمه (ع) و معدن عقیق سفید در کنار خانه امیرالمومنین است .

 امام صادق (ع) می فرمایند: هر کس می خواهد مال و فرزندانش زیاد شود و رزق  و روزی اش  وسیع گردد پس انگشتر عقیق  تهیه  کند.

از ویژگی امام حسن مجتبی (ع) این بوده  ، حضرت انگشتری با عقیق  قرمز داشتند  که بر روی آن نوشته شده بود (العزت للله) و روایت دیگری آمده  که هر کس این جمله را بر نگین انگشتر عقیق  حک کند در نظر مردم با هیبت و با شکوه می نماید و کلامش در دل مردم نفوذ می کند .

 نگاه به سنگ عقیق سبب خوشحالی و شادابی روح می شود .

دست کردن نگین عقیق ، سعه صدر و تحمل در برابر مشکلات را زیاد می کند.
سنگ عقیق  قلب  را  تقویت  می کند .
حاجت را برآورده  و  کارها  را   آسان می کند .
 
سایت آنلاین نقره جات عادل : adelgs.com

 

 
فروشگاه اینترنتی عادل جی اس adel gemstone

 

 

برچسب: انگشتر  انگشترمردانه  عقیق  عقیق سیاه  خرید انگشتر مردانه ارزان قیمت . عکس انگشترزنانه   انگشترمردانه نقره  انگشتر زنانه نقره   خرید انگشترنقره مردانه  انگشتر نقره مردانه دست ساز انگشتر نقره  زنانه   خواب  انگشتر 

انگشتر طلا   کارهای فاخرو گران   انگشترنامزدی   انگشتر فیروزه   مردانه  زنانه رکاب دستساز دساز دست ساز جواهرات یاقوت برلیان الماس شب چراغ

انگشتر نقره زیبا  انگشترنقره ست ارزان قیمت  انگشترنقره نگین دار مدل انگشتر نقره مردونه  عقیق کبود سفید سیاه یمانی  عقیق سبز سلیمانی   

انگشتر نقره فیروزه  فیروزه ای  طلا   اصل نیشابور   دخترانه نیشابوری مشهد  فیروزه شجر   خرید پستی   عکس خرید اینترنتی 

خوش دست  زیبا فاخر تمیز عالی باکیفیت مدل  گردنبند نقره   مردانه  فروهر قیمت ارزان   نقره مردانه  پسرانه   انواع گردنبند نقره   قیمت  عکس گردنبند نقره   تمیز کردن گردنبند نقره   

گردنبند عقیق سبز  تعبیرخواب   خواص گردنبند عقیق  مد روز  ماندگار ومناسب عقیق سرخ اصل یمنی یمانی  زمرد پنجشیر    عکس خرید پستی 

 برچسب : دستبند نقره   قیمت   مدل   دستبند پلیس  دوستی چرم مردانه زنانه  خرید اینترنتی   دستبند نقره عکس   قیمت مدل دستبند های نقره 

 محصولات مشابه


ارسال نظر

 
 


نظرات